HOBIJS KĀ DZĪVESSTILS: INTERVIJA AR GUNTU ČIŽIKU, KRĀSLAVAS FOTO BIEDRĪBAS “ZIBSNIS” DIBINĀTĀJU

Mūsdienu tehnoloģiju pasaulē katrs var kļūt par fotogrāfu, veidot personālās izstādes interneta vietnēs, ap sevi pulcējot lielu piekritēju pulku. Kaut gan fotogrāfija jau sen ir kļuvusi par populāru vaļasprieku, joprojām ir daudz arī to cilvēku, kuri tradicionālo foto izglītību meistaru uzraudzībā vērtē augstāk par šodienas tehnoloģiju iespējām. Par foto kā dzīvesstilu un profesionālo hobiju informatīvais portāls Pilsēta24.lv sarunājās ar Krāslavas fotokluba „Zibsnis” līdzdibinātāju Guntu Čižiku.

image

Savas durvis fotoklubs „Zibsnis” vēra 2009. gada rudenī vecās padomjlaiku kafejnīcas telpās. Portālam Pilsēta24.lv Gunta Čižika pavēstīja, ka „Zibsnis” ir pirmā un vienīgā šāda veida platforma pilsētā. „Dibinājām biedrību no nulles,” stāsta Gunta. „Līdz tam katrs strādāja individuāli. Krāslavā nebija nevienas fotoskolas vai interešu grupas, kas spētu piesaistīt gan plašāku vietējo iedzīvotāju loku, gan arī viesus no citām pilsētām un valstīm.”

image

Šodien Krāslavas foto biedrība ir pilnībā funkcionējošs organisms, kas turpina augt un attīstīties. Veicinot vietējo iedzīvotāju radošo izaugsmi foto jomā, „Zibsnis” rīko ikgadējos fotoplenērus. Tie ir izgājieni vai izbraucieni, lekcijas un foto vērtēšana. „Krāslavu pēdējo trīs gadu laikā esam izstaigājuši krustu šķērsu,” stāsta Gunta. „Šogad fotoplenērā piedalījās vairāk nekā 30 dalībnieku no Bauskas, Rīgas, Jēkabpils, Rēzeknes, Daugavpils un, protams, arī krāslavieši”.

Piedāvājot interešu izglītību, Krāslavas foto biedrība cenšas arī popularizēt novada tēlu. Tā pirms diviem gadiem sadarbībā ar Ukrainas Nacionālās fotomākslinieku savienības (NSFHU) biedru Anatolu Kauškali „Zibsnis” piedalījās pirmā Krāslavas fotoalbuma dzimšanā. Nesen Krāslavā bija apskatāma foto izstāde „Sirdslieta”. Izsludinot konkursu, Krāslavas foto biedrība aicināja gan profesionālos foto māksliniekus, gan arī amatierus iesūtīt savus darbus vērtēšanai un kopīgi veidot izstādi par godu novada iedzīvotājiem. Bieži vien fotostudija rīko krāslaviešiem pārsteigumus. „Mēs sistemātiski piedāvājam bezmaksas fotostudijas. Tā var būt dāvana gan Ziemassvētkos, gan Jāņos, gan arī citos pasākumos,” stāsta Gunta.

image

Gunta atzīst – kaut gan darbs biedrībā ir diezgan smags un sarežģīts process, tas ir viņas dzīves galvenais vaļasprieks, darbs citu cilvēku labā, kas viennozīmīgi atmaksājas. „Četru gadu laikā esam guvuši lielu atsaucību gan vietējos iedzīvotājos, gan arī tūristu vidū. Cenšamies veidot ciešu sadarbību ar pašvaldību, dažādām interešu grupām, iesaistot fotomākslas apgūšanā dažādu paaudžu pārstāvjus.”

Text and Images: Art Links People. Published in: pilseta24.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: