APGLEZNOTIE AKMEŅI VIENO KRĀSLAVIEŠUS: INTERVIJA AR JUTU BUBINU.

Krāslava ir slavens tūristu galamērķis, ar plašu aktīvās atpūtas un kultūras objektu klāstu. Daudzi no mums kādreiz ir apmeklējuši grezno Grāfu Plāteru pils kompleksu, kāpuši Karņicka kalnā, pastaigājušies pa pilsētas centrālo laukumu vai uzkavējušies kādā no pilsētas baznīcām.image

Šogad Krāslava projekta “Iedzīvotāji veido savu vidi” ietvaros sagaidīja pavisam jaunu iniciatīvu, un tagad pilsētu rotā pašu krāslaviešu apgleznoti akmeņi, kopskaitā 15, kas jau ir kļuvuši par tās jauno simbolu. Pilsēta24.lv sarunājās ar idejas autori Jutu Bubinu.

image

Starp 14 “Iedzīvotāji veido savu vidi” projektiem, kas tika atbalstīti Krāslavā 2013. gadā, tikai 3D ielu māksla izcēla pilsētas radošo potenciālu. Tomēr Juta uzsver, ka projekts guva ļoti plašu atbalstu starp iedzīvotājiem un kļuva par veiksmīgu iniciatīvu.

image

Šāda veida ielu māksla ir diezgan populāra prakse visā pasaulē, tomēr Latvijā tikai dažas pilsētas var lepoties ar savu unikālo, pašu iedzīvotāju radīto kultūras kapitālu. Akmeņu apgleznošanā piedalījās brīvprātīgie bez profesionālās izglītības mākslas jomā. “Projekta gaitā secinājām, ka mūsu cilvēki ir ļoti radoši un atsaucīgi. Kopā mūsu komandā bija astoņi dalībnieki, taču paveicās arī ar palīgiem, kas labprāt izvadāja akmeņus,” – stāsta Juta.
image

Radošā komanda pievērsās arī projekta sociālajai nozīmībai un izsludināja konkursu “Meklē, pamani, nobildē”, aicinot pilsētas iedzīvotājus atrast un nofotografēt apgleznotos akmeņus. “Jau pirmajā vakarā, kad darbs tika pabeigts un mēs devāmies pastaigā, satikām tik daudz cilvēku ar lukturīšiem, kuri meklēja paslēptos akmeņus,” – priecājas Juta. “Tie bija gan jaunieši, gan pieaugušie, gan arī ģimenes ar bērniem. Tikai pirmās nedēļas laikā konkursam pieteicās 32 cilvēki. Piedaloties fotokonkursā, mēs aicinājām iedzīvotājus no jauna pārmeklēt savu pilsētu un arī popularizēt tās tēlu sociālajos tīklos.”

image

Turpinot izmantot iegādātos materiālus, Krāslavas brīvmākslinieku grupa rīkoja vairākas bezmaksas darbnīcas visiem interesentiem. Ar šo ideju komanda plāno piedalīties Ziemassvētku tirdziņā. Juta atzīst, ka jūt iedvesmu uzsākt arī citus radošus projektus, kas tik veiksmīgi spēj saliedēt sabiedrību.

Text: Art Links People. Images: Publicity. Published in: pilseta24.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: