RĒZEKNE – PILSĒTA, KUR SAPŅI PIEPILDĀS!

INTERVIJA AR VIDES OBJEKTA “SAPŅU KOKS” AUTORI UN BIEDRĪBAS “MIS UN MISTERS RĒZEKNE” DIBINĀTĀJU KRISTĪNI VIĻUMU. 
Nevar noliegt to, ka pēdējo gadu laikā Rēzeknes faktūra ir krasi mainījusies. Tapusi Latgales vēstniecība “GORS”, kas patlaban tiek dēvēta par nozīmīgāko kultūras būvi visā Latvijā. Domājot par pilsētas attīstību, 2011. gadā durvis vēra Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs”. Tiek atjaunotas ēkas, ceļi, būvēti jauni tilti. Taču ir svarīgi arī tas, ka paši iedzīvotāji labprāt piedalās savas pilsētas tēla veidošanā, īstenojot visdažādākos radošos projektus.

image

Šoruden Latgales vēstniecības “GORS” teritorijā uzplauka jauns koks, kas ar laiku solās kļūt par vienu no pilsētas modernajiem simboliem. Pilsēta24.lv sarunājās ar vides objekta “Sapņu koks” autori un biedrības “Mis un Misters Rēzekne” dibinātāju Kristīni Viļumu. “Pirms ķēros pie projekta, secināju, ka Rēzeknē pieminekļi pārsvarā ir saistīti ar pagātni. Mums nav nekā, kas liktu domāt par nākotni,” pavēstīja Kristīne.
image“Es ticu, ka sapņi materializējas!”
Kristīne Viļuma jau sen bija iecerējusi dāvināt pilsētai koku, taču līdz projekta realizēšanai ideja vairākkārt mainījās. “Sākotnēji tā bija iecerēta kā dāvana pilsētai Mātes dienā,” stāsta ideja autore. “Gribējām piedāvāt bērniem kokā iekārt krāsainas lentītes kā simbolisku dāvanu māmiņām. Taču līdz brīdim, kad saņēmu finansējumu, ideja pārtapa par kaut ko daudz lielāku.” Kristīne uzsver: “Tagad “Sapņu koks” simboliski atgādina koku, kura lapotne kalpo par pamatu cilvēku pozitīvo emociju, atmiņu un vēlmju uzkrāšanai. Ikvienam gribētājam ir iespēja iegādāties “Sapņu koka” lapu un piestiprināt to kokam, domājot par to, ko viņš kāro no visas sirds.”
image
“Sapņu koks” nav tikai vides objekts, kas rotā “GORA” teritoriju, bet arī projekts, kas balstīts radošās uzņēmējdarbības principos. Kristīne stāsta, ka projekta ietvaros katrs var iegādāties “Sapņu koka” lapu ar personificētu tekstu par godu kādam svarīgam notikumam viņa dzīvē vai arī sapnim, kuru gribētos īstenot. Atsevišķi var iegādāties labdarības lapu, par kuru iegūtie līdzekļi nonāks sociālajā aprūpē. Kristīne cer, ka ar laiku varētu īstenot līdzīgus projektus citās Latvijas pilsētās, veidot informatīvos stendus ar plašāku informāciju, varbūt atklāt suvenīru līniju. Viņas plānos ir arī attīstīt interaktīvo platformu sociālajos tīklos, piedāvāt lapiņu īpašniekiem piedalīties konkursos, iespēju laimēt dāvanas, kā arī citas aktivitātes.

image

“Rēzekne varētu kļūt par pilsētu, kur piepildās sapņi!”

Vides objekts “Sapņu koks” varētu eksistēt jebkurā citā pilsētā, ar laiku kļūstot par vienu no tās simboliem. Taču savas mājas tas atrada tieši Rēzeknē . Kristīne atceras, ka viņai vairākkārt bijusi iespēja pamest dzimto pilsētu un apmesties uz dzīvi kaut kur citur Latvijā vai pasaulē. Taču kaut kas vienmēr licis atgriezties Rēzeknē. Šeit viņa atvēra savu ziedu salonu, nodibināja biedrību “Mis un Misters Rēzekne”, kā arī šī gada rudenī uzdāvināja pilsētai vides objektu “Sapņu koks”. “Saka, ka Liepāja ir pilsēta, kur dzimst vējš. Man gribējās, lai Rēzekne kļūtu par pilsētu, kur piepildās sapņi. Man šeit ir piepildījušies vairāki!”
image
Protams, visu darbu Kristīne nespētu paveikt viena. Objekta dizainu veidoja Laura Kazule, biedrības “Mis un Misters” līdzdibinātāja. Koka karkass tika pasūtīts turpat Rēzeknē un izgatavots no nerūsējošā tērauda. Tagad, vērojot, kā saulītē spīd pirmās “Sapņu koka” lapiņas, Kristīne arvien vairāk sāk ticēt tam, ka sapņi spēj piepildīties. “Es ceru, ka vides objekts “Sapņu koks” iedvesmos visus pilsētas viesus un iedzīvotājus ticēt saviem sapņiem un arī mudinās tos materializēt,” novēlēja idejas autore.imageText and images: Art Links People. Published in: pilseta24.lv 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: