MĀKSLA SADARBOTIES

Uz vasaras Rīgas restorānu nedēļas viļņa, kura norisinājās no 5. līdz 11.augustam, sākām domāt par to, kāda ir Latvijas restorānu kultūra un vai tā spēj konkurēt pasaules mērogā. Arī Rīgai nākamgad kļūstot par Eiropas kultūras galvaspilsētu, aktualizējas jautājums, ko tad īpašu mēs varam piedāvāt pilsētas viesiem?

image

Uz šiem un citiem jautājumiem meklējām atbildi ar Karīnu Krivadi, restorāna “Dārzs” radošo projektu vadītāju, kā arī “Radošās darbnīcas Pļava” dibinātāju.

Garšu bagātība

Latviešu publika restorānu ziņā ir ļoti izvēlīga, jo vienlaicīgi tiek izvērtēta gan ēdienkarte, gan dzērienkarte, apkalpošana, interjers un atmosfēra, kam jābūt atbilstošam klienta vēlmēm un tā brīža sajūtām.
image

Arī konditorijas māksla šodien pārdzīvo uzplaukumu. Tikai vienā Vecrīgā sadzīvojas pāri simtam restorānu un katrs no tiem ir īsts garšu baudījums, uzsver Karīna. Lielākai daļai ir arī kāda pievienota vērtība, sava idejiska niša, neatkārtojams dizains, izklaides iespējas un interesanti pasākumi.
image

Radoša platforma

Šodien Rīgas restorāni viesiem un pilsētas iedzīvotājiem spēj piedāvāt ne tikai vien ēdināšanas pakalpojumus. Proti, ēdiena kvalitāte joprojām paliek noteicošs faktors, tomēr mēs palikām daudz prasīgāki, atvērtāki komunikācijai un informatīvai apmaiņai, piebilst Karīna. Ekonomiskā krīze mūs pamudināja domāt, mācīties izdzīvot un rosīties. Šobrīd ir vērojama radošās darbības atmoda, cilvēki vēlas sevi realizēt, parādās jauni mākslas virzieni. Arī sadarbība starp komerciālo un kultūras sektoru kļuva ciešāka.

image

Tā, piemēram, restorāns “Dārzs” labprāt piedāvā savas telpas mākslas un foto izstādēm un vēlas aktīvāk attīstīt radošo darbnīcu tradīciju. Te bieži notiek prezentācijas un pasākumi. Karīna atzīst, ka pašlaik mākslai tomēr ir fona nozīme, taču “Dārza” komanda ir gatava dot māksliniekiem arī skaļāku balsi.

Dabas iedvesma 

Viena no Rīgas restorānu pazīmēm ir Latvijai raksturīgi interjera risinājumi un sadarbība ar vietējiem dizaineriem. Arī viesojoties “Dārzā”, pamanījām tā unikālo, dabas iedvesmoto atmosfēru, kas tapa ar “Radošās darbnīcas Pļava” palīdzību.

Karīna saredz “Dārzu”, kā ļoti elastīgu platformu, kura mainās kopā ar dabas ritmiem un kuru vienmēr var papildināt. Viņa piebilst, ka restorāna koncepts ir garšu, krāsu, formu un sajūtu savienojums. Gandrīz viss “Dārza” ir roku darbs. Paši veidoja vasaras terasi, stādīja puķes, līmēja, krāsoja, sagādāja mēbeles un veidoja ēdienkartes. “Radošā darbnīca Pļava” arī gādā par interjera dizaina elementiem. Kopumā, “Dārza” komanda cer, ka izdevās veidot svinīgu, vasarīgu, siltu un mājīgu gaisotni.
image

Dabas iedvesmota ir arī ēdienkarte. Uzburot īstu dārza sajūtu pašā Rīgas centrā, restorāns piedāvā ēdienus no Latvijā audzētiem sezonas produktiem. Pēc Karīnas vārdiem, vietējo ražotāju produktu izmantošana ir ļoti aktuāla, īpaši tagad, kad dārzs ir pilns ar ogām, augļiem un dārzeņiem.

Text: Art Links People / Images: Kristīne Grīnvalde / kristinegrinvalde.com / Published in: riga24.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: