MĀKSLA BŪT MIERĪGAM

Par to, ko nozīmē būt mierīgai un ļoti radošai kafejnīcai, runājām ar traki mierīgas kafejnīcas “Mierā” saimniecēm Santu un Ingūnu.

 

image

Bieži vien liekas, ka dzīve lielpilsēta liedz mūsdienīgam cilvēkam iespēju apstāties, pamanīt un baudīt visvienkāršākās lietas sev apkārt. Mūsu pēcpusdienas saruna ar kafejnīcas “Mierā” īpašniecēm Santu un Ingūnu, gan bija pierādījums tam, ka tā nebūt nav patiesība un cilvēku spēja izrauties no ikdienas burzma nekur nav pazudusi.

Kāpēc “Mierā”?

“Mierā” ir ļoti piekāpīgs nosaukums, kas spēj uzrunāt katru no mums. Tas gan nenāca uzreiz, bija padomā gan angļu valodas nosaukumi, gan arī variācijas par miera tēmu, stāsta Ingūna. Bet beigās tomēr izvēlējamies kaut ko mums visiem saprotamu – mierā. Kādam gribas pasēdēt mierā, pabūt mierā, palasīt mierā, parunāt mierā. Santa stāsta, ka cilvēks mēdz ieskriet pēc kafijas, bet tad tomēr pārdomā, piesēž, ievelk elpu, pavēro, mierīgi…
image

Kafejnīca “Mierā”, vai Mieriņš, kā to sauc savējie, lepojas ar izcilo kafijas mākslu, uz vietas pagatavotām kūkām, cepumiem un visvisādiem gardumiem. Asortimentā ir pasaulē slavenās amerikāņu siera kūkas, mafini, franču macaron cepumi un kruasāni. Saimnieces eksperimentē arī ar mūsu valstij pierastākiem produktiem, vietējām ogām un dārzeņiem. Ingūna un Santa joko, ka reti kurš tiek laists klāt radošam procesam, jo visas receptes ir vairākkārt pārbaudītas un uzlabotas, lai gūtu izcilu rezultātu.

Ne tikai mierīga, bet arī draudzīga.

Kā atzīmē Mieriņa saimnieces, kafejnīcas draugu loks pieaug ne tika pateicoties viņu konditorijas prasmēm un viesmīlībai. Cilvēkus piesaista arī omulīgs kafejnīcas interjera dizains, iespēja baudīt jauno mākslinieku darbus un iegādāties Latvijā darinātus suvenīrus un rotas. Pašlaik “Mierā” var iegādāties paštaisītas svecītes no “Mis Žozefīne & Marks Daniels”, elegantas un mākslinieciskas ikdienas rotas no “LeCordes” un ādas aksesuārus no “Buduart”. Līdz augusta vidum apmeklētāji ir arī aicināti apskatīt Karlīnas Engeres fotoizstādi “Pakā-piens”.
image

Šāda sadarbība tiek ļoti pozitīvi novērtēta, jo padara kafejnīcu daudz dzīvāku un atvērtāku komunikācijai. Māksliniekiem tā ir iespēja eksponēt darbus, savukārt apmeklētājiem – baudīt ne tikai gardu maltīti, bet arī mākslas darbus. Aukstākajos gada mēnešos “Mierā” aicina piedalīties poēzijas un sarunu vakaros. Ingūna stāsta, ka šādi pasākumi uzbur kafejnīcā pavisam jaunu gaisotni, kuru var salīdzināt ar divdesmito gadu Parīzes avangarda kultūru. “Ir prieks saklausīt, kā sarunas, līdzīgi bišu čaukstoņai, grimst maigajā blūza skanējumā,” dalās Ingūna.

Vai “Mierā” jau ir pabeigta?

Kafejnīca ir ģimenes uzņēmums un viss, kas notiek “Mierā”, nāk no sirds. Santa un Ingūna pašas strādāja pie interjera dizaina, meklēja mēbeles un pārējos dekora elementus. Santa atceras, kad tikai sākām strādāt, nezinājām, kāds tēls beigās veidosies. Varētu teikt, Mieriņš arī tagad vēl nav pabeigts, jo kaut kas joprojām nāk klāt. Palēnām kafejnīca piepildās ar grāmatām, apsveikuma atklātnēm, dāvanām un aksesuāriem. Veidojam romantisku, ļoti siltu interjeru. Ir vērts piebilst, ka meitenes nebaidās arī mācīties no saviem biedriem un labprāt viesojas citās kafejnīcās. Tas ir labs stimuls pastāvīgai attīstībai un iedvesmai.
image

Tagad var teikt, ka “Mierā” kļuva par dzīvu organismu, ar savu noskaņojumu, pārdomām un pārdzīvojumiem. Ar tām Mieriņš arī labprāt dalās savā nupat uzsāktajā online dienasgrāmatā, kurai var sekot šeit- http://trakimieriga.tumblr.com/.

image

Text and images: Art Links People. Published in: riga24.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: